2012-01-15 16:55:04• hírek • Szatmár.ro

Harmincnégy ponttal nyert a VSK Nagyváradon

Ahogy arra számítani lehetett, a kosaras lányok sima győzelmet arattak a Kőrös-parton.

A VSK 11 fős keretéből mindenkinek sikerült pályára lépnia a szombaton tartott meccsen, hiszen igazán gyalog-galopp volt az összecsapás. Fleseriu lányai már az első negyedben 17 pontot szórtak, amire a hazaiak csak öttel tudtak válaszolni. A folytatásban a különbség csak nőtt a két alakulat között. A mérkőzés egyfajta hangolás volt az egy hét múlva esedékes Közép-Európa Liga Final Fourjára is, amivel kapcsolatban kiderült: a szintén résztvevő Arad egy átigazolási trükkel a meccsekre soraiba veszi a Targoviste két legjobbját is, majd a Final Four után visszaadja őket. A VSK az elődöntőn először az Araddal csap össze, ám az aradi edző megígérte Fleseriunak, hogy ezen a meccsen nem fognak pályára lépni a targovistéről kölcsönzött lányok.

A osztály, 16. forduló: Nagyváradi CSM-Szatmárnémeti VSK 44:78 (5:17, 11:22, 12:19, 16:20). A szatmári pontszerzők, zárójelben a pályán töltött idő, a lepattanók és a gólpasszok száma: Orosz Andrea 18 (15:45, 5, 3), Shanika Freeman 13 (22:28, 3, 3), Monica Ivan 12 (27:49, 2, 0), Annemarie Parau 10 (20:00, 6, 4), Amra Mehmedic 8 (23:25, 3, 4), Mészáros Anita 7 (22.00, 3, 2), Claudia Pop 4 (15:45, 4, 3), Rada Giurgiu 4 (24:15, 3, 2), Mészáros Izabella 2 (03:36, 2, 1). Játszott még: Szmutku Renáta (10:00, 1, 1), Nagy Anita (04:07, 0, 0).

További eredmények: Alexandriai Teleorman-Bukaresti Rapid 83:63, Craiovai SCM-Kolozsvári Universitatea 89:71, Gyulafehérvári CSU-Bukaresti CSM Sportul Studenţesc 87:63, Brassói Olimpia-Targovistei CSM 42:85, Bukaresti Olimpia-Temesvári BCM Danzio 54:86, Iasi-i Poli-Marosvásárhelyi Nova Vita 43:65. Az Aradi BC ICIM-Sepsiszentgyörgyi BBALL 6 Sepsi BC mérkőzést elhalasztották.